"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym."
Charles Chaplin
≡ MENU

Przedszkole Mydlice Dąbrowa Górnicza

przedszkole mydlice dąbrowa górnicza

W dzisiejszych czasach większość rodziców poszukuje opieki dla swoich dzieci na czas, który muszą spędzić w pracy. Niewiele rodzin może pozwolić sobie na to, by jeden rodzic nie pracował i zajmował się dziećmi, coraz częściej też nie możemy liczyć na opiekę ze strony dziadków, gdyż oni sami jeszcze pracują, często też mieszkają daleko od nas. Ci zamożniejsi zatrudniają opiekunki, jednak to droga sprawa, zwłaszcza jeśli oczekujemy zajmowania się dzieckiem każdego dnia w godzinach naszej pełnoetatowej pracy. Dlatego też najpopularniejszym rozwiązaniem jest przedszkole. Mydlice (Dąbrowa Górnicza) to dzielnica, w której działa prywatne przedszkole, będące odpowiedzią na wciąż rosnące zapotrzebowanie na tego typu placówki. Publiczne przedszkola mają ograniczoną ilość miejsc, które niestety szybko się wyczerpują. Tymczasem z oferty mydlickiego przedszkola korzystają chętnie zarówno mieszkańcy tej dzielnicy, jak też osoby z dalszych okolic, które pracują w pobliżu i wygodniej jest im zostawiać dziecko w przedszkolu po drodze do pracy.

przedszkole mydlice prywatne

Atrakcyjna oferta jest także bez wątpienia tym, co zachęca rodziców do tego, by dla swojego dziecka wybrać właśnie to przedszkole Mydlice Dąbrowa Górnicza. Ponieważ przedszkole jest prywatne, konieczne jest płacenie miesięcznego czesnego. W jego ramach dziecko pozostaje pod opieką wykwalifikowanych nauczycieli, którzy są do jego dyspozycji od poniedziałku do piątku, od 6:30 do 17:30. Każdego dnia, w ciągu pobytu w przedszkolu dziecko otrzyma cztery odpowiednio zbilansowane posiłki. Ramowy rozkład dnia jest do wglądu na oficjalnej stronie internetowej przedszkola. Przedszkole Mydlice Dąbrowa Górnicza organizuje zajęcia zgodne z programem określonym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej. Oprócz tego dzieci biorą udział w zabawach, zarówno w przedszkolu, jak i na przynależącym do niego placu zabaw, w których mają okazję do rozwinięcia swojej sprawności fizycznej, orientacji i równowagi.

mydlice przedszkole prywatne dąbrowa górnicza

Zajęcia gimnastyczne dodatkowo dbają o kondycję fizyczną maluchów, a gimnastyka korekcyjna pomaga eliminować wady postawy. Nauka języka angielskiego zapoznaje dzieci z podstawami tego języka, z kolei zajęcia plastyczne, teatralne, muzyczne i taneczne oraz warsztaty kulinarne dbają o wszechstronny rozwój dziecka, jego kreatywności i wrażliwości, jak również umiejętności praktycznych. Przedszkole Mydlice Dąbrowa Górnicza jest też miejscem, w którym dziecko ma okazję pełniej się zsocjalizować i zapoznać się z zasadami obowiązującymi w społeczeństwie, a gwarantującymi zgodne pożycie z jego członkami. Opieka sprawowana jest przez specjalistów z zakresu pedagogiki, dzięki czemu dzieci są pod doskonałą opieką, zaś rodzice mogą w każdej chwili skonsultować swoje wątpliwości odnośnie rozwoju dziecka czy zasad wychowawczych z profesjonalistą, również poza rozmowami, które są cyklicznie przeprowadzane z każdym rodzicem przez personel przedszkola, aby omówić rozwój i postępy dziecka.