"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym."
Charles Chaplin
≡ MENU

Przedszkole Dąbrowa Górnicza

przedszkole dąbrowa górnicza

W dzisiejszych czasach mało która rodzina może pozwolić sobie na to, by jeden z rodziców odłożył na bok pracę zawodową i cały swój czas spędzał z dzieckiem. Przeciętna polska rodzina nie ma innego wyjścia – rodzice muszą iść do pracy, a dla dzieci trzeba znaleźć opiekę. Nie każdy ma niestety tyle szczęścia, że w pobliżu ma dziadków, którzy chętnie będą każdego dnia zajmować się po kilka godzin wnukiem. Jedynym i najlepszym wyjściem pozostaje przedszkole Dąbrowa Górnicza. Dlaczego najlepszym? Uczęszczanie dziecka do przedszkola wspaniale wpłynie na jego rozwój – dzięki regularnemu kontaktowi z rówieśnikami maluch szybko się zsocjalizuje i nauczy się funkcjonować w grupie, a także nawiąże pierwsze w swoim życiu przyjaźnie. Zajęcia przedszkolne prowadzone są przez wykwalifikowanych nauczycieli, którzy dostosowują je do możliwości i potrzeb dzieci w wieku przedszkolnym. Dzięki temu potencjał możliwości, które drzemią w każdym dziecku zostanie pobudzony.

prywatne przedszkole dąbrowa górnicza

Dziecko będzie miało możliwość samorozwoju, jego kreatywność będzie miała szansę się rozwinąć, ale przede wszystkim nabędzie ono umiejętności, które okażą się przydatne na dalszych etapach edukacji. Dzięki funkcjonowaniu w grupie rozwiną się umiejętności społeczne oraz językowe dziecka, nauczy się też ono tego, w jaki sposób wyrażać swoje emocje, tak by było to społecznie akceptowane. Przedszkole Dąbrowa Górnicza w ramach zajęć prowadzi także naukę języka angielskiego – dzięki temu dzieci poznają podstawy tego języka, co w przyszłości pozwoli im na jego szybkie i dobre opanowanie. Dla rodziców przedszkole stanowi przede wszystkim odciążenie – pozwala na nierezygnowanie rodziców z życia zawodowego przy jednoczesnym zapewnieniu profesjonalnej opieki dla dziecka na czas nieobecności rodziców.

przedszkole w dąbrowie górniczej

Warto jednak pamiętać, że w każdym przedszkolu pracują specjaliści doskonale orientujący się w zagadnieniach dotyczących rozwoju i wychowania dzieci. To sprawia, że przedszkole Dąbrowa Górnicza jest nie tylko miejscem, które zapewni opiekę dziecku, ale przede wszystkim wesprze rodziców w procesie wychowawczym oraz pozwoli im rozwiać wątpliwości dotyczące rozwoju ich pociechy bądź zasięgnąć porad wychowawczych. Dziecko, po pierwszym smutku związanym z rozstaniem z rodzicami, szybko zaaklimatyzuje się w przedszkolu i z radością będzie spędzało czas z rówieśnikami na zabawach i zajęciach, z kolei rodzic będzie mógł spokojnie iść do pracy, wiedząc, że jego dziecko jest pod dobrą opieką. Prywatne przedszkole Dąbrowa Górnicza to bardzo dobre rozwiązanie, dla wszystkich rodziców, którym zależy na tym, by dzieci były pod najlepszą opieką i jednocześnie miały szerokie możliwości rozwoju na dodatkowych zajęciach. Nie należy obawiać się prywatnych przedszkoli, ponieważ realizują one ten sam program, co przedszkola publiczne, oprócz tego jednak oferują dzieciom dodatkowe zajęcia i wycieczki – te bliższe i te dalsze, zapoznając tym samym maluchy z różnymi krajobrazami kraju.