"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym."
Charles Chaplin
≡ MENU

Przedszkole Dąbrowa Górnicza Mydlice

przedszkole dąborwa górnicza mydlice

Jeszcze kilkanaście lat temu dosyć spora była grupa przeciwników wysyłania dziecka do przedszkola. Jej trzon stanowili głównie ci, którzy mając dziecko, mogli pozwolić sobie na zajmowanie się nim. Niepracujący rodzice lub chętni do opieki nad wnukiem dziadkowie zwracali uwagę na to, że zajmą się dzieckiem lepiej, lepiej je nakarmią, a przy okazji maluch uniknie chorób przynoszonych do przedszkola przez inne dzieci. Dzisiaj jednak rzadko słyszy się głosy przeciwne przedszkolom. Nic dziwnego, bo przedszkole Dąbrowa Górnicza Mydlice to w gruncie rzeczy fantastyczna sprawa. Dla dziecka – bo pozwala mu na codzienny kontakt z rówieśnikami, towarzystwo do zabaw. Daje szerokie możliwości rozwoju i pobudzenia kreatywności. Zajęcia organizowane w przedszkolu są dostosowane do potrzeb i możliwości dziecka na danym etapie rozwoju. Maluch nie będzie się nudził, będzie miał satysfakcję z udanego wykonania określonych zadań, a przy okazji nauczy się jak funkcjonować w grupie, jakie reguły obowiązują w społeczeństwie – krótko mówiąc do przodu pójdzie jego socjalizacja, co zaprocentuje w przyszłości.

przedszkole dąborwa górnicza

Dzięki wycieczkom bliższym i dalszym dziecku zostaną dostarczone nowe wrażenia, a także pozna ono lepiej swoją okolicę oraz nieznane mu dotąd krajobrazy. Przedszkole Dąbrowa Górnicza Mydlice organizując lekcje języka angielskiego, da dziecku podstawy tego języka, dzięki którym w późniejszym czasie łatwiej będzie mu opanować go w wysokim stopniu. Gimnastyka korekcyjna, która coraz częściej również staje się w przedszkolu standardem pozwoli z kolei na wyeliminowanie wad postawy, który na tym etapie rozwoju dziecka zwykle dopiero zaczynają się pojawiać – jest to więc szansa na całkowite pozbycie się problemu, a także nauczenie dziecka zachowywania prawidłowej postawy oraz uświadomienie mu, jak ważna jest codzienna aktywność fizyczna. Dla rodzica przedszkole Dąbrowa Górnicza Mydlice ma również same zalety.

prywatne przedszkole mydlice

Przede wszystkim przejmuje na kilka godzin opiekę nad dzieckiem, dzięki czemu rodzic może poświęcić się własnemu rozwojowi bądź pracy zawodowej. Ponadto dziecko jest pod opieką specjalistów – można więc być spokojnym o jego dobrostan, ale przede wszystkim daje to możliwość skonsultowania ewentualnych wątpliwości co do rozwoju bądź wychowania dziecka z osobą posiadającą na te tematy szeroką wiedzę. Wychowawca przedszkolny spędza z dzieckiem kilka godzin dziennie, a mając wiedzę na temat prawidłowości i nieprawidłowości w rozwoju dzieci na danym etapie życia może uspokoić rodziców lub wskazać na obszary, w których warto popracować razem z dzieckiem. Rodzic nie musi też bać się tego, czy w trakcie pobytu w przedszkolu jego dziecko będzie prawidłowo żywione – posiłki w przedszkolach są komponowane odpowiednio do zapotrzebowania kilkulatków, jednocześnie też są uwzględniane ograniczenia dietetyczne poszczególnych dzieci, jak np. eliminowanie pewnych grup pokarmów ze względu na alergię na nie.