"Kto nigdy nie był dzieckiem, nie może stać się dorosłym."
Charles Chaplin
≡ MENU

Prywatne przedszkole Dąbrowa Górnicza

prywatne przedszkole dąbrowa górnicza

Osoby z naszego pokolenia w dużej mierze nie chodziły do przedszkola, ponieważ za naszego dzieciństwa czasy były takie, że nasze matki nie musiały bądź nie chciały pracować, więc zajmowały się domem i nami, pod nieobecność naszych ojców, spowodowaną pracą. Dzisiaj jest jednak zupełnie inaczej i nasze dzieci w większości będą miały doświadczenia związane z pobytem w przedszkolu. Obecnie nie tylko oboje rodziców musi pracować, by móc zapewnić pewną sytuację finansową rodzinie, ale też oboje rodziców tego chce, gdyż praca zawodowa i rozwój na jej drodze stały się ważnymi elementami naszego życia. Mało kto jednak może pozwolić sobie na pracę wykonywaną zdalnie, a nawet jeżeli, to również potrzebuje odpowiednich warunków do jej wykonania, zapewniających możliwość pełnego skupienia się nad nią, zaś kilkuletnie dziecko wymaga sporej uwagi. Prywatne przedszkole Dąbrowa Górnicza jest najczęściej wybieranym rozwiązaniem, ze względu na to, że o miejsce w przedszkolu publicznym niełatwo, a często też nie możemy liczyć na dziadków dziecka, którzy sami pracują jeszcze zawodowo bądź mieszkają daleko.

prywatne przedszkole w dąbrowie górniczej

Przeciwnicy prywatnych przedszkoli często mówią, że różnią się one od publicznych wyłącznie opłatami, jednak nie jest to jedyna różnica pomiędzy dwoma rodzajami placówek. Prywatne przedszkole Dąbrowa Górnicza często pracuje dłużej niż przedszkole publiczne, by w jak największym stopniu dopasować się do godzin pracy rodziców dzieci. W ramach czesnego dzieci dostają cztery zbilansowane posiłki skomponowane przez dietetyka adekwatnie do potrzeb malucha. W przeciwieństwie do wielu przedszkoli publicznych, w przedszkolach prywatnych zazwyczaj uwzględnia się diety wyłączające pewne grupy pokarmów. Zajęcia w przedszkolu prywatnym, podobnie jak w publicznym, są organizowane zgodnie z podstawą programową MEN.

prywatne przedszkole w dąbrowie górniczej mydlice

Dodatkowo jednak dziecko ma możliwość uczestnictwa w dodatkowych zajęciach, które są organizowane przez placówkę zgodnie z oczekiwaniami rodziców i zainteresowaniami dzieci. Prywatne przedszkole Dąbrowa Górnicza uczy też dzieci języka angielskiego – kilkulatkom bardzo łatwo przychodzi nauka podstaw języka obcego, a w przyszłości zaprocentuje to szybszym jego opanowaniem na wysokim poziomie. Dzieci uczęszczające do prywatnego przedszkola mogą też spodziewać się wycieczek, w których będą mogły poznawać zarówno najbliższą okolicę, jak też bardziej odległe miejsca, np. parki krajobrazowe. Warto zapisać dziecko do przedszkola nie tylko dlatego, by móc kilka godzin dziennie poświęcić się własnemu rozwojowi, ale też dlatego, że tylko przedszkole zapewnia dziecku tak intensywny kontakt z grupą, co pozwala nie tylko na nawiązanie pierwszych przyjaźni i dobrą zabawę każdego dnia, ale także wspomaga proces socjalizacji, ucząc malucha odpowiednich zachowań w społeczeństwie, które będą przez nie akceptowane. To także zaprocentuje w niedalekiej przyszłości – dziecku będzie łatwiej dostosować się do szkolnej rzeczywistości i obowiązujących w niej zasad.